Başkanımızın Mesajı - Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD)

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Son Makaleler
Özcan Şimşek
Bilmeniz Gereken 16 Türk Fotoğrafçı ve Fotoğrafları

Ara Güler, Selahattin Giz başta olmak üzere ünlü Türk fotoğrafçıların en güzel fotoğraflar Devamı..

Özcan Şimşek
Samanyolu Çekimleri (Astro Photography) İçin 600 Kuralı Nedir?

Samanyolu Çekimleri(Astro Photography) için 600 kuralı nedir?

Yıldızlar bizim dünyadaki bakış açımıza göre hareket Devamı..

Özcan Şimşek
FOTOĞRAFLARI DOĞRULAMAK İÇİN NE YAPMANIZ GEREKİYOR?

Bir fotoğrafın kim tarafından çekildiğini ya da daha önce internet üzerinden yayınlanıp yayınlamadığını kontrol etmek isteyebilirs Devamı..

Facebook
Aidat Ödemesi Yapın
Bağış Yapın

Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
Başkanımızın Mesajı
 
Sevgili Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) üyeleri.
 
Derneğimizin 3'üncü Olağan Genel Kurulunu 21 Ocak 2018 tarihinde yaptık.
 
Üyelerimizin önerileri ile 2 yıllığına yeniden başkan seçildim. Bana duyduğunuz güven ve destek için hepinize teşekkür ediyorum.
 
Değerli arkadaşlar:
 
Dernek, birbirleriyle yeterli sayılabilecek bir süre etkileşimde bulunan, ortak değerleri paylaşan, belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek için belli kurallara göre karşılıklı ilişkide bulunan insanların oluşturduğu topluluktur. İnsanın sosyal bir varlık olmasının doğal sonuçlarından biri örgütlenebilme yeteneğidir.
 
Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD)'de fotoğrafa sanat gözü ile bakan, bu konuda kendini geliştirip daha ileri noktalara gelmek, sosyal ilişkilerini geliştirmek isteyen kişileri bir çatı altında toplayarak gelişimlerine uygun ortam sağlamak, yaşadığımız bölgenin kültürel sosyal ve fiziki yapısını tanıtıp belgelemek, projeler üretip uygulamak, eğitim faaliyetleri yapmak, paylaşımlarda bulunmak ve deneyimlerini paylaşmak amacıyla bir avuç insanın bir araya gelerek oluşturduğu bir topluluktur.
 
Dernek genel kurulu, derneğin en yetkili organıdır ve derneğe üye kişilerden oluşur. Derneğin yaşamı ile ilgili en önemli kararlar genel kurulda alınır.
 
Derneğimizin 3'üncü olağan genel kurul toplantısına kayıtlı 38 üyemizin 20 kişisi ancak katıldı. Toplantının açılabilmesi için sınır olan rakam 20 idi. 19 olsa yeter sayı olmadığından genel kurul yapılamayacak ve ertelenecekti.
 
Bazı arkadaşlar geçerli gerekçeler belirterek toplantıya katılamadılar, bazı arkadaşlar ise toplantıya gelmeye tenezzül dahi etmediler. Her üyenin kendine göre işi gücü var saygı duyuyorum ancak toplantının yapılacağı yaklaşık yirmi gün önceden bildirildi ki üyeler kendilerini ve işlerini buna göre ayarlasınlar diye.
 
Arkadaşlar; aidiyet; aile içinde, iş ortamında, her tür toplulukta ve toplumda aidiyet büyük önem taşır. Bir insan, kendisini bir yere ait hissetmiyorsa, orada ne gelişme olur ne de sağlıklı süreçlerden söz edilebilir.
 
Aidiyet duygusuna sahip olan kişiler, bulundukları kurumları sırtlanan kişilerdir. Aslına bakılacak olursa bir bakıma, aidiyet duygusu yüksek olan kişiler, aynı zamanda amatör ruha da sahiptir diyebiliriz. Bu kişilerin çoğunlukla bireysel kazanç anlamında beklentileri düşüktür; onlar, ait oldukları kurumun veya toplumun başarısından beslenir ve gururlanırlar. Onları ayakta tutan ve bu bağlılıklarının sürmesini sağlayan şey ise sadece yaptıklarının görülmesi ve desteklenmesidir.
 
Derneğimizin çok üyeye değil, aidiyeti yüksek, aktif üyelere ihtiyacı var.
 
Değerli arkadaşlar;
 
Yeni dönemimizde emeklerimizin boşa çıkartılmaması için çalışma gruplarımızın üzerine düşen görevleri yerine getirmeleri önem arz etmektedir. Bu yükün hafifletilmesinde aynı destek ve yardımları bundan sonra da verileceğini ümit ediyor ve bekliyoruz.
 
Bu güne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek hep birlikte daha güzel işler yapacağımıza inancım tamdır.
 
İnancınız, güveniniz ve desteğiniz için tekrar teşekkür eder, hepimiz için hayırlı olmasını dilerim.
 
Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyor, başarılarımızın artarak devamını diliyorum.
 
Yolumuz açık, ışığımız bol olsun.
 
Özcan ŞİMŞEK
EDFOD Y.K.B.