“2019 TFSF ÖDÜLLERİ” AÇIKLANIYOR!

“2019 TFSF ÖDÜLLERİ” AÇIKLANIYOR!

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından çeşitli kategorilerde 21 Mart 2020 günü verilecek “2019 TFSF ÖDÜLÜ”ne layık görülen altı kişi ve kurum arasında bulunan üç kadın 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ nedeni ile duyurulur.

TFSF Yönetim Kurulu tarafından yaptıkları çalışmalar nedeniyle bu ödüle layık görülen üç kadın şunlar:

DERYA AKKAYNAK
BİLİM İNSANI, OKYANUS BİLİMCİ

Sualtı fotoğrafçılığında deniz hayvanlarının gözlerinden ve sualtında görme adaptasyonlarından ilham alarak yeni sualtı kameraları ve yazılımları geliştirdi. Sea-Thru adında yapay zeka algoritmalar ile sualtı çekimlerinde daha net görüntüler elde edilmesine imkan tanıyan kendi geliştirdiği Akkaynak- Treibitz Modeli adında denklem ile başarılı sonuçlar aldı.

Araştırmacı ve bilim insanı kimliği ile gurur duyduğumuz Derya Akkaynak fotoğraf teknolojiisine katkılarından dolayı “BİLİM İNSANI” kategorisinde “2019 TFSF ÖDÜLÜ”ne layık görülmüştür.

ENGİN ÖZENDES
ARAŞTIRMACI, YAZAR VE KÜRATÖR

Türk Fotoğrafına bugüne kadar yaptığı çok değerli fotoğraf tarihi araştırmaları, yayınları ve yayıncı kimliği, modern müze anlayışına gösterdiği katkılar nedeni ile “ARAŞTIRMACI İNSANLAR” kategorisinde “2019 TFSF ÖDÜLÜNE “ layık görülmüştür.

ELİF GAMZE BOZO
MUHABİR, YAZAR, FOTOĞRAFÇI

“Cam Kemik Hastalığı” ile doğmasına ve fiziksel engeline rağmen üretkenliği, çalışkanlığı, hayata tutunması ile gösterdiği örnek mücadelesi nedeniyle “YAŞAMA FOTOĞRAF ile TUTUNANLAR“ kategorisinde “2019 TFSF ÖDÜLÜ”ne layık görülmüştür.

Kendilerini yürekten KUTLUYORUZ!

Bu ödül sahiplerine ve diğer kategorilerde “2019 TFSF ÖDÜLÜ”ne layık görülenlere 21 Mart 2020 günü saat 15:00 de Ankara – Hacı Bayram Veli Üniversitesi Beşevler yerleşkesi, Mavi Salon adresinde düzenlenecek törende ödülleri takdim edilecektir.

BU ÖZEL GÜNDE TÜM ALKIŞLAR SİZE!

Bir yorum yazın

Bizi arayın