Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Zeytin Hasat Sonu (Meci) Şenliği

Bölgenin geçim kaynaklarında önemli bir yere sahip olan zeytine dikkat çekmek amacıyla bu yıl 3.sünü düzenlenen “Zeytin Hasat Sonu (Meci) Şenliği” protokol üyeleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, zeytin üreticileri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Edremit Ticaret Odası önünde kortej yürüyüşü ile başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda halk oyunları gösterileri ve konuşmalar ile devam etti.

Faruk Serpil Parkı’nda yıllardan bu yana süregelen hasadın son gününde “Meci” olarak adlandırılan geleneğin canlandırılmasının ardından Şükrü Tunar Kültür Merkezi fuaye alanında da Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) üyelerinin fotoğraflarının yer aldığı “TARLADAN SOFRAYA ZEYTİN” konulu fotoğraf sergisinin açılışı Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından yapıldı..

Şener Polat paylaştı: 14 Şubat 2018 Çarşamba

Şener Polat paylaştı: 14 Şubat 2018 Çarşamba

Şener Polat paylaştı: 14 Şubat 2018 Çarşamba

 

BİLGİLER
tarafından 19 Mart 2019 - 20:38 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 29 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
EDREMIT'de 5 Günlük Hava Tahmini
Genel
Anket

SİTEMİZİN YENİ TASARIMINI NASIL BULDUNUZ?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Son Yorumlar
Aidat Ödemesi Yapın
Bağış Yapın

Facebook

Yayınlar
Satınalmak için tıklayınızTürkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Eğitim Birimi tarafından hazırlanan "TEMEL FOTOĞRAF BİLGİSİ" kitabını satın almak için görsel üzerine tıklayınız.