EDFOD Üçüncü Defa Singapur’da Ülkemizi Temsil Ediyor

Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD) Singapur’da Asia Photographers Union (APU) tarafından düzenlenen Asia Photo Festival’de dünyanın önde gelen federasyon ve dernekleri arasında Türkiye’den davet edilen ve katılan tek dernek olarak ülkemizi temsil ediyor.

Dernek Başkanımız Özcan Şimşek’in özel olarak davetli olduğu, bu yıl üçüncüsü yapılan Asia Photo Festival 2022 kapsamında başkanımızın “Torakçılar” serinden fotoğraf seçkisi sergilenecek ve üyelerimizin fotoğraflarından oluşan slayt video “Dünyadan Masallar” bölümünde sanat severlere gösterilecektir.

EDFOD Başkanı Özcan ŞİMŞEK yaptığı açıklamada;

“Asia Photographers Union (APU) tarafından yalnızca çağrılı fotoğrafçı ve grupların katılımıyla Singapur’da bu yıl üçüncü defa icra edilecek “Asia Photo Festival” e davetli olan tek Türk derneğiyiz. Bu yıl yapılacak festival kapsamında şahsıma ait “Torakçılar” serisinden bir seçki APU üye vitrininde, üyelerimizin fotoğraflarından oluşan bir seçki ve video gösterileri “Dünyadan Masallar” bölümünde gösterilecektir.

Dernek başkanımızın mesajı dünyanın en büyük üç federasyonunun başkanlarının mesajları ile birlikte resmi sayfalarında yayınlanmıştır.

Fotoğraf sanatına hizmet etmenin yanında bölgemizin ve Edremit’in tanıtımına da önem veren derneğimizin ülke sınırları dışında, uluslararası bir festivalde ülkemizi ve Edremit’i temsil etmesi bizleri gururlandırıyor.

Yurt içinde yapmış olduğumuz faaliyetlerin dışında, Tunus ve Romanya ile de imzalanan iş birliği protokolleri kapsamında önümüzdeki dönemde ortak faaliyetler yapmayı planlıyoruz. Bu faaliyetlere yerel yönetimlerin ve basının derneğimize destek olmasını bekliyoruz.”

dedi.

Festival 12-26 Aralık 2022 tarihleri arasında icra edilecek olup, resmi https://www.asiaphotofestival.com/ adresinden tüm katılımcıların fotoğraf ve gösterilerine ulaşılabilecektir.

Başkanımızın yayınlanan mesajı

 

Bir yorum yazın

Bizi arayın