LAVANTA TARLALARI VE SAGALASSOS SALDA GÖLÜ

BUTİK LAVANTA TARLALARI TURU ve SALDA GÖLÜ -SAGALASSOS ANTİK KENTİ  LAVANTA TURU

KARAYOLU İLE ULAŞIM  

Tur Süresi: 2 Gün- 1 Gece

  Doğa,Tarih, Kültür keyfi birarada

TUR PROGRAMI

01.GÜN/ : Cuma Akşamı Eğirdir -Isparta turu için Edremit’ten hareket;  

23:59 : Edremit Finansbank Önü

02.GÜN/ : Cumartesi ISPARTA  -KUYUCAK LAVANTA TARLALARI -LAVANTA HASADI -KUYUCAK KÖYÜ -YÖRESEL LEZZETLER -LAVANTA ÜRÜNLERİ  -SAGALASSOS ANTİK KENTİ  

Edremit’ten belirtilen saat ve yerlerden hareket ile Bergama-Soma-Akhisar-Denizli-Isparta üzerinden sabah saatlerinde Lavanta Tarlalarının bulunduğu  Isparta ilimizin Lavanta Üretimi ile meşhur  Keçiborlu ilçesinin  Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak Köyü kerpiç  evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri ile bizleri etkiliyor. Kuyucak köyü halkı genellikle lavanta üretiminden geçimini sağlıyor. Lavanta dışında bir diğer gelir kaynağı da hatmi çiçeği,  papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yetişen otları ve çiçekleri  toplayıp kurutuyor ve satıyorlar. Kuyucak köyü  yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapatıp,  etrafı saran güzel kokunun her hücremizi temizlediğini hissediyoruz.  Yolumuza devam ederken  yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlalarını  görüp de şok olmamak  mümkün değil. Bu şoku atlatıp hemen Lavanta Tarlasına dalıyoruz ve Lavanta toplama aktivitemize  lavanta tarlasında  çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik ederek başlıyoruz. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostalarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra Ardından Isparta merkeze geçiyor ve öğle yemeğinde Isparta Kuyu Kebabı, kabune pilavı, hoşaftan oluşan yöresel menü alıyoruz.(ekstra) Serbest zamanda isteyenler Isparta’nın meşhur gülünden üretilen ürünlerden hediyelik eşyalar satın alabilir.

Ardından Sagalassos Antik Kentine geçiyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan  2000 yıldır kesintisiz  akan Antik çeşmesi ile 1600 rakımlı dağın eteğinde kurulu görkemli  Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun  ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan’da Pisidya‘nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş  en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Ogorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos  tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 03.GÜN/ :PAZAR ISPARTA -BURDUR -ŞEHİR MERKEZİ -BURDUR KONAKLARI -BURDUR MÜZESİ -TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ – EDREMİT  

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk gezi noktamız Burdur Şehir Merkezinde gezimize başlıyoruz. Burdur Konakları ve Burdur müze gezisi sonrası ;

Şehir merkezine 13 KM. mesafede bulunan İnsuyu Mağarasını geziyoruz ve müteakiben tertemiz suları, bembeyaz kumsalları ile ünlü Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölüne geçiyoruz.  Aynı zamanda 1.derece sit alanı olan Salda Gölü sizlere fotoğrafik öğeler sunuyor. 

Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü konumunda olup, 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda Gölü Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer almakta. 

Salda Gölü’nde yapılan araştırmalarda uzmanlar, göl suyunun ve Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde hastalıklara iyi geldiği söylenmekte. Salda Gölü‘nde araştırmalar yapan İskoçya’nın Glasgow Üniversitesinden Prof.Dr. Mike Russel  dünya üzerinde, Mars’ın yüzey özelliklerini taşıyan iki yerden biri olan Salda Gölü’nde olduğunu Gölde bulunan magnezyum yüklü beyaz kayaların Mars’ta da bulunduğunu anlatan bu durumun Mars’taki bölgenin de eskiden deniz ya da göl olabileceğini ve burada da güneş enerjisi ile kimyasal moleküllerin birleşmesiyle hayatın başlayabileceğini gösterdiğini iddia etmiştir. Salda Gölü‘nde fotoğraf molası, serbest zaman ardından Edremit’e dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Normal trafik koşullarında yaklaşık 23:30 civarı  Edremit’e dönüyoruz. Başka bir fotoğraf turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehberimiz Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir. 

AKTİVİTELER :

Kültür  ve Doğa Turu. Aynı zamanda Sagalassos Anti Kenti ve Lavanta Tarlaları Hasadı etkinliklerini izliyoruz.    

KONAKLAMA :

Burdur, Isparta ve Eğirdir 3 ve 4* standardı Otelleri Oda içerisinde Wc ve Duş 24 Saat sıcak su, saç kurutma mak. Merkezi ısıtma,Tv bulunmaktadır. 

KİMLER KATILABİLİR :

Her yaştan ciddi sağlık problemi olmayan herkes katılabilir.

TUR FİYATI :

YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİL  
 

TUR ÜCRETİ

Tur fiyatı (Dernek Üyeleri)

Tur fiyatı (Üye Olmayanlar)

Tur fiyatı (Kradi Kartı Tek çekim)    
Nakit Banka Havale/Eft/Ofiste ödeme    

 

 

 

Belirtilen Fiyat 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi başı Fiyatıdır. Tek kişilik oda talep edenlerden *** TL. fark alınacaktır.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR  ve OLMAYANLAR :

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

  • Gidiş -Dönüş Ulaşım , 
  • Rehberlik
  • 1 gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 sabah kahvaltısı otelde açık büfe
  • 1 Akşam yemeği Set Menü veya açık büfe
  • Lavanta Tarlaları gezisi ve Sagalassos Antik Kenti gezileri
  • Zorunlu seyahat sigortası
  • Program dahilinde çevre gezileri
  • Dostluk ve Güleryüz… 

Tur ücreti dışındakiler : 

İlk gün Sabah kahvaltısı, müze girişleri (müzekart önerilir), Lavanta Çayı+Lavanta Kesesi +Lavanta Yağı -Lavanta Suyu +Gözleme = ***.-TL , Otellerdeki minibar harcamaları, Bahşişler ve diğer ekstralar, Öğle Yemekleri, Yemeklerde alınacak meşrubat ve alkollü içecekler 

Fotoğraf Danışmanı: Özcan Şimşek – 505 3865302

KATILMAK İÇİN

Özcan Şimşek
505 386 5302

REZERVASYON ve ÖDEME DETAYLARI :

Rezervasyon için bize telefon edebilir gerekli bilgilerinizi bize ileterek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Peşin ödeme için ofisimize gelebilir, banka hesaplarımıza havale yapabilirsiniz. Kredi kartıyla ödeme yapmak isterseniz  güvenli ödeme sistemimizi kullanabilirsiniz.

   

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER :

*Spor veya rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.

*Mayo,şort Ani hava değişimine uyabilecek Kıyafetler (Hırka, yelek,yağmurluk…)

*Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda hafıza kartı  ve Pil

ULAŞIM :

Ulaşım Aracı : Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 46 Kişilik Mercedes, Travego, Tourismo, Safir, Man otobüs ile seyahat edilecektir. Otobüs için yeterli sayı olmaması durumunda kişi sayısına bağlı olarak 27 veya 31 kişilik İsuzu, Novo veya Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   veya 17 kişilik  Mercedes Sprinter Minübüs  ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

FOLKLORİK VE SİZİN YÖREYE KATKINIZ :·         

Bu yöreyi bizimle keşfiniz sonrasında el sanatlarımız ölmeyecek·         

Otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak.·         

Yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek.·         

Köylü pazarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı  sağlayacak.

Herkes doğduğu  yerde mutlu yaşayacakFolklorik ve Sizin katkılarınızla... 

“Dostluğa, Doğaya ve Otantik Dünyaya Açılan Pencere” 
 

      

Bizi arayın