Instagram Fotoğraf Yarışması “Canım Annem”

YARIŞMA KONUSU : “CANIM ANNEM”

YARIŞMA ŞARTNAMESİ:

1-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2-Yarışma sadece Instagram platformu üzerinden düzenlenmektedir.

3-Yarışma; profesyonel veya amatör tüm fotoğraf severlere açıktır.

4-Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

5- Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 5 fotoğraf yüklenmesi uygun olur. Katılımcıların, Instagram hesabına yükledikleri fotoğrafların yarışma başlangıç tarihi itibari ile (04/05/2023) kendi Instagram hesabından yayınlanması gerekmektedir. Daha önce yayınlanmış fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

6- Katılımcıların öncelikli olarak Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD)’nin @edfod adlı resmi Instagram hesabını takip etmesi gerekiyor. CANIM ANNEM temasına ilişkin fotoğraflar, #canım_annem hashtagi ve @edfod etiketiyle katılımcı hesaplarında paylaşıldıktan sonra yarışmaya dahil edilebilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler katılım koşulları ile ilgili daha detaylı bilgiye https://www.edfod.org/instagram-fotograf-yarismasi-canim_annem/ adresinden de ulaşabilecek.

7- Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @edfod ve #canım_annem etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

8-Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

9- Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagram profilleri üzerinden ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.

10- Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

11- Yarışmayı düzenleyen Edremit Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (EDFOD) yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

12-Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeple düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.

13- Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurul olan yönetim kuruluna sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

15-Yarışma jürisi gerek duyduğu fotoğrafların orijinalini isteme hakkına sahiptir.

16- Yarışmanın son katılım tarihi, 31.05.2023 Salı günü saat 23:59 dur. Yarışma sonucu 05.06.2023 günü açıklanacaktır.

16- Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.

17- Ödüller:

Birincilik: Başarı Sertifikası (PDF) 
İkincilik: Başarı Sertifikası (PDF) 
Üçüncülük: Başarı Sertifikası (PDF) 
Mansiyon: Başarı Sertifikası (PDF)

18-Gerekli şartları yerine getiren ve en fazla beğeniyi alan 40 fotoğraftan oluşan bir sergi,  EDFOD SANAL GALERİ  ‘de açılacaktır.

Bir yorum yazın

Bizi arayın