Uluslararası Faaliyetler

Singapur’da 12-24 Aralık 2020 tarihleri arasında düzenlenen, 41 ülkeden 400’den fazla fotoğrafçı ve 27 dernek/kulübün çağrılı olarak katıldığı “Asia Photo Festival 2020” ye dernek başkanı Özcan ŞİMŞEK ile davet edilmiş, dernek üyelerinin fotoğraflarından oluşan video slayt gösterisi ve başkan Özcan Şimşek’in “Tarladan Sofraya Zeytin” çalışması ile festivalde ülkemiz temsil edilmiştir.

Tunus “Le Photographe” Ajansı tarafından Global Photographic Union (GPU) himayelerinde 02-09 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen “No Boundaries For Photography” konulu uluslararası fotoğraf sergisine destek verilmiştir. Sergiye dernek başkanımız Özcan Şimşek iki fotoğrafı ile katılmıştır.

Tunus “Le Photographe” Ajansı tarafından Global Photographic Union (GPU) himayelerinde 20-28 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenen “We Meet to Rise” konulu uluslararası fotoğraf sergisine destek verilmiştir.

Tunus “Le Photographe” Ajansı tarafından Global Photographic Union (GPU) ve Asia Photographers Union (APU) himayelerinde 20-30 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenen “STREET LIFE” konulu uluslararası fotoğraf sergisine destek verilmiştir. Bu sergiye dernek başkanımız Özcan Şimşek, üyelerimiz Serdar Taştan, Mine Şentürk ve Özlem Bayraktar fotoğrafları ile katılmış, Özlem Bayraktar’ın eserine onur ödülü verilmiştir.

Singapur’da 10-24 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen, 45 ülkeden 600 fotoğrafçı ve 28 dernek/kulübün çağrılı olarak katıldığı “Asia Photo Festival 2021” e dernek başkanı Özcan ŞİMŞEK ile davet edilmiş, dernek üyelerinin fotoğraflarından oluşan video slayt gösterisi ve başkan Özcan Şimşek’in “Deve Güreşi” çalışması ile festivalde ülkemiz temsil edilmiştir.

Tunus “Le Photographe” Ajansı tarafından The International Federation of Photographic Art (FIAP), Global Photographic Union (GPU) himayelerinde 10-13 Kasım 2022 tarihleri arasında düzenlenen “OASIS ROAD” konulu uluslararası fotoğraf forumu yürütücüleri arasında yer alınmıştır.

Singapur’da 12-26 Aralık 2022 tarihleri arasında düzenlenen, 45 ülkeden 600 fotoğrafçı ve 28 dernek/kulübün çağrılı olarak katıldığı “Asia Photo Festival 2022” e dernek başkanı Özcan ŞİMŞEK ile davet edilmiş, dernek üyelerinin fotoğraflarından oluşan video slayt gösterisi ve başkan Özcan Şimşek’in “Torakçılar” çalışması ile festivalde ülkemiz temsil edilmiştir.

Tunus “Le Photographe” Ajansı tarafından 12-27 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenen “STREET LIFE” konulu uluslararası fotoğraf sergisine ortak olunarak destek verilmiştir. Bu sergide dernek başkanımız Özcan Şimşek dünyadan oluşturulan seçici kurul üyeleri arasında yer almıştır.

Tunus’un Djerba (Cerbe) Adasında, LePhotographe Ajansı tarafından Farid Ghazi Kültür Evi işbirliğinde 23-25 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenen “Djerba International Photography Salon” ortakları arasında yer alıyor.

15-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Cumhuriyetin 100’üncü yıldönümü kutlamaları kapsamında “1’nci Uluslararası Edremit Fotoğraf Festivali” düzenlenmiştir. Festivale 12 ülkeden 32 dernek/kulüp iştirak etmiştir.

Bizi arayın