ÜYELERE ÖZEL YARIŞMAMIZDA AYIN KONUMUZ “YANSIMA”

A – AMAÇ

1. Covit-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde görevli olanlarımız dışında birçoğumuz evde bulunmaktayız. Bu günlerin de geçeceğine ve keyifle fotoğraf çekimlerine devam edebileceğimize inanıyoruz.

EDFOD Fotoğraf Yarışması, Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD) üyelerinin teknik bilgi ve becerilerini değerlendirmek amacı ile düzenlenmektedir.

B- KONU
Her ay farklı bir konu olmak üzere dernek yönetimi tarafından belirlenip duyurulur.

HAZİRAN 2020 ay’ı için belirlenen konu “YANSIMA” dır.

C- KATILIM

1. Edremit Fotoğraf Sanatı Derneği (EDFOD)’a üye herkes yarışmaya katılabilir .

2. Diğer üyelere şans tanınması amacıyla daha önce fotoğrafı dereceye girmiş fotoğrafçılara ait fotoğrafların kabulünde EDFOD yönetimi inisiyatif kullanabilir.

D- BAŞVURU

1. Fotoğraflar katılımcılar tarafından @edfod etiketi ve #edfod_yarisma hashtagını kullanarak kişisel instagram hesaplarında paylaşılacaktır..

2. Yarışmaya fotoğraf gönderim süresi 30 HAZİRAN 2020 tarihinde sona erecek olup, değerlendirme 01 TEMMUZ 2020 tarihinde yapılacaktır.

E- TEKNİK DETAYLAR
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
2. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar yalnızca sayısal olacaktır.
3. Yarışmaya gönderilen eserlerde basit düzenlemeler (ışık, renk, kontrast ayarları) dışında hiçbir müdahale kabul edilmeyecektir.
4. Fotoğraflar çerçevesiz, kenar boşluksuz olmalı ve fotoğraf üzerinde imza, işaret, logo veya tarih vb. bulunmamalıdır.
5. 10. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanacaktır.
6.  Yarışmaya gönderilen eserlerin tüm sorumluluğu eser sahibine aittir.
7. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.

F – DEĞERLENDİRME
1. Fotoğraflar jüri üyesi/üyelerinin online yapacağı puanlama ile değerlendirilecektir.
2. Üyeler kendi fotoğraflarına puan veremez.
3. Her fotoğraf belirlenmiş konu kapsamında ve teknik/estetik açıdan irdelemeleri beklenmektedir.
4. Daha önceki yarışmalarında başarılı olan fotoğraflar tekrar yarışmalara katılamaz.
5. Katılımcıya ait birden fazla fotoğrafa derece verilmez.
6. Her ay ayrı konu için yapılan yarışmalarda birinci, ikinci, üçüncü seçilecektir.

G – DİĞER
1. Birinci olan fotoğrafın sahibine EDFOD Başarı Belgesi verilecektir.
2. Yarışmalarda başarılı bulunan fotoğrafların gerekli kopyalama işlemleri EDFOD tarafından yapılır ve tanıtım amacı ile basın-yayın organlarına kopyaları verilir. Başarılı bulunan fotoğraflar EDFOD web sitesinde ve facebook grubunda yayınlanır.
3. Dönem sonunda en fazla puan alan bir fotoğrafçı “Yılın Başarılı Fotoğrafçısı” olarak ilan edilir ve yapılacak sergide Başarı Plaketi verilir.

Bir yorum yazın

Bizi arayın