Nelu Scripciuc / Romanya


Arad “Aurel Vlaicu” Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nden gazetecilik uzmanlığı ile mezun oldum. “Universitatea de Vest Timișoara” Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde fotoğraf-video uzmanlığı alanında yüksek lisans yaptım.

2001-2008 yılları arasında Foto Club Arad’ın kurucu üyesi ve başkanıydım ve 2008 yılından bu yana Foto Club Pro Arad’ın başkanı ve kurucusuyum.

Gençliğimden beri fotoğrafçılığa tutkuyla bağlı olduğum için birçok grup sergisinde yer aldım. 2000 yılında ulusal ve uluslararası salonlarda bir dizi katılımla ilk kişisel sergimi gerçekleştirdim. 2001’den bugüne kadar düzinelerce uluslararası fuar ve yüzlerce kulüp fuarı düzenledim. Birkaç albümün ve ulusal veya uluslararası salonların yapımını koordine ettim, ayrıca Arad’ın Kültür Stratejisi’nin (Strategia Culturală a Municipiului Arad) inşasında ortak bir çalışma yürüttüm.

2012-2014 yılları arasında Romanya’nın Arad ilçesinde bu alanda eşsiz bir etkinlik olan uluslararası fotoğraf kampı “Art-Image” Arad’ın ana koordinatörüydüm.

Gazetecilik fotoğrafçılığında, Observator Arădean, vestic.ro, Jurnalul Național, Adevărul, Ziua, Gazeta sporturilor gibi yayınlar için öne çıkma şansım oldu.

Tüm bu yıllar boyunca birçok ödül kazandım ve hem röportaj fotoğrafçılığı hem de sanatsal fotoğrafçılık için ulusal ve uluslararası ayrıcalıklarla ödüllendirildim, aynı zamanda yurtdışından çeşitli fotoğraf derneklerinin elçisi oldum. En önemli ayrımlar arasında, fotoğraf sanatı alanında elde edilen dikkate değer sonuçlar için Görsel Sanat alanında mükemmellik unvanını, Arad Yerel Konseyi’nden alınan unvanı hatırlamalıyım.

Diğer ayrımlar: EFIAP, MICS, MSAP, Hon MPC, Hon FICS, Hon FCMB, Hon SWAN, Hon FMPA, Hon FPPS, Hon FAPU, Hon FSAP, Hon FWPG, Hon EUSPA, Hon FPI, Hon FPSBP, Hon FMDC, Hon EICS/PSBP, Hon MSAP, Hon APF, Hon GMGNG, Hon MPIPC, Hon PIP.ICS, Hon EDFOD

Bizi arayın